logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

0Mszą Świętą w kościele pw. św. Jacka w Rzeszowie rozpoczęły się w środę 17 czerwca obchody 50-lecia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Głównym punktem świętowanego jubileuszu było uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz Rady Gospodarczej połączone ze Zjazdem Absolwentów. Wydarzenie to miało miejsce w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej.

Po otwarciu obchodów i powitaniu gości wśród wystąpień zaproszonych osób w imieniu marszałka Władysława Ortyla głos zabrał Waldemar Szumny.

– Dziękuję za zaangażowanie i starania, których efektem jest prężnie działający Wydział, oferujący edukację na wysokim, światowym poziomie. Jego atutem jest stałe podnoszenie standardów kształcenia, a także wprowadzanie nowych programów pozwalających na zdobywanie wiedzy w sposób jeszcze bardziej efektywny – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla.

W kolejnych zdaniach marszałek przypomniał o współpracy Wydziału z przedsiębiorcami z kraju i zagranicy, a także o wykorzystywaniu nowoczesnej aparatury, pozyskanej dzięki Funduszom Europejskim.

– W dniu tak ważnego Jubileuszu życzę władzom Wydziału wielu sukcesów, satysfakcji z podejmowanych działań, a także niesłabnącej energii w rozwijaniu nowych, twórczych inicjatyw służących rozwojowi edukacji, a tym samym rozwojowi Podkarpacia – zakończył swój list marszałek Władysław Ortyl.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna „50 lat Wydziału Elektrotechniki i Informatyki” profesora Kazimierza Buczka, po której nastąpił wykład „Modelowanie w technice i sztuce” profesora Krzysztofa Kluszczyńskiego. Tę część jubileuszu zakończył występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”.Po południu nastąpiło otwarcie laboratorium pod patronatem Asseco Poland S.A., prezentacja Kół Naukowych, a także spotkania na Wydziale w kilku budynkach Politechniki Rzeszowskiej.

                                                                                                                     

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 721 gości oraz 0 użytkowników.