Miniatura artykułuBył uroczysty apel, okolicznościowe wystąpienia oraz wręczenie nominacji i odznaczeń państwowych. Tak wyglądały wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbyły się w Zaczerniu pod Rzeszowem. Uczestniczył w nich marszałek Władysław Ortyl.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu. Po mszy uczestnicy przeszli przed siedzibę Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, który stacjonuje w podrzeszowskim Zaczerniu, gdzie miał miejsce uroczysty apel.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak przywitał wszystkich zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy, którym złożył gratulacje z okazji awansów i odznaczeń. W swoim przemówieniu podziękował za służbę oraz zaangażowanie w codzienną pracę.

Marszałek podkreślał trudną pracę podkarpackich policjantów, którą każdego dnia wykonują z narażeniem własnego zdrowia i życia:

Pragnę przekazać słowa uznania dla wszystkich policjantów, pełniących swą zaszczytną służbę w Podkarpackim Garnizonie. Ten dzień, kiedy obchodzą Państwo swoje święto, jest doskonałą okazją do podkreślania znaczenia trudnej, pełnej wyzwań i niebezpieczeństw, nie zawsze wystarczająco docenianej misji, jaką jest praca policjanta – powiedział.

Władysław Ortyl złożył także funkcjonariuszom życzenia w imieniu mieszkańców Podkarpacia:

W imieniu mieszkańców Podkarpacia oraz własnym chcę podziękować za Państwa pracę
na rzecz bezpieczeństwa naszego regionu i jego mieszkańców. Jestem pełen szacunku dla odwagi, poświęcenia oraz gotowości niesienia pomocy, które są bez wątpienia cechami  utożsamianymi z policyjnym mundurem. Wysiłek, zaangażowanie i profesjonalizm jakich wymaga od Państwa wypełnianie służbowych obowiązków zasługują na podziw. Na Państwa pomoc mieszkańcy mogą liczyć w wielu sytuacjach, często trudnych czy wręcz dramatycznych. Fakt, że w takich właśnie sytuacjach mogą otrzymać Państwo wsparcie buduje poczucie zaufania społecznego – mówił marszałek.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Tekst: D. Kozik

Biuro Prasowe UMWP

Fot: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie