Miniatura artykułuUrokliwe trasy w Nadleśnictwie Kolbuszowa były miejscem „Majówki z Nordic Walking”. Miłośnikom marszów z kijkami sprzyjała piękna pogoda i znakomita atmosfera. 

 

 

 Sobotnie zawody pod hasłem  „Majówka z Nordic Walking” rozpoczęły się na stadionie sportowym w Weryni. Organizatorem tego etapu był Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Trasa zawodów wiodła ścieżkami lasu Nadleśnictwa Kolbuszowa, tworząc wokół stadionu pętlę o długości 2,5 km. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji musieli pokonać dystans 5 km. 

W sobotnie południe na miejscu stawiło się duże grono zawodników z Horyńca, Jarosławia Handzlówki, Przeworska, Lubaczowa, Rzeszowa, Tarnobrzega, Rzeszowa, Rymanowa  i wielu innych miejscowości.  Ponadto  organizatorom sprzyjała przede wszystkim słoneczna pogoda oraz duży obszar obiektu do przeprowadzenia zawodów.

Otwarcia zawodów dokonali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego - Ewa Draus, która jest również członkiem Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking, Sekretarz Gminy Kolbuszowa - pan Krzysztof Matejek oraz prezes Kolbuszowskiego Klubu NW - Krystyna Styga. Oprawę muzyczną przygotował zespół “Ziemia Kolbuszowska”, który zaprezentował pieśni i przyśpiewki lasowiackie. 

Rywalizację zawodników na trasie nadzorowali i oceniali profesjonalni sędziowie z Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking. Pracę organizatora wspierali wolontariusze z Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni. Opieką zdrowotną objęli zawodników ratownicy medyczni, a porządku i bezpieczeństwa na trasie pilnowała Straż Miejska. 

Wszyscy uczestnicy zawodów byli bardzo zadowoleni, a swoje pozytywne wrażenia dzielili w mediach społecznościowych. Zawody te zapewniły nie tylko rywalizację sportową, ale także umożliwiły poznanie kultury lasowiackiej – strojów, muzyki, potraw oraz pozwoliły na zwiedzenie kolbuszowskiego skansenu (w pakiecie każdy zawodnik otrzymał specjalny bilet uprawniający do darmowego zwiedzania obiektu).

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej w 2021 roku.

Tekst. Krzysztof Witek
Kancelaria Zarządu UMWP

Fot. Kolbuszowski Klub Nordic Walking