Miniatura artykułuAutorzy najlepszych prac dyplomowych odebrali dziś nagrody od marszałka Władysława Ortyla. To była już II edycja konkursu prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” organizowanego przez samorząd województwa.

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu dokonane kilka tygodni wcześniej przez Zarząd Województwa dotyczyło najlepszych prac dyplomowych obronionych w latach 2019-2020. Pula nagród wyniosła 15 tys. zł. Oficjalnej części towarzyszyła także rozmowa o szerszym kontekście nagrodzonych prac dyplomowych oraz o dalszych planach laureatów.​

Bardzo się cieszymy, że tak dobre pomysły zostały docenione. Chcemy, aby prace młodych ludzi pokazywały jakie działania na rzecz województwa mogą zostać podjęte i jakie mają one znaczenie dla młodego pokolenia. Tematy prac w tym konkursie omawiają ważne, lecz często niedostrzegane aspekty dla naszego regionu oraz jego rozwoju. Dlatego zaangażowanie uczestników jest zauważone oraz nagrodzone– powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas spotkania z absolwentami.

Tegoroczna, druga edycja konkursu „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” dotyczyła prac dyplomowych obronionych w latach 2019-2020, których tematyka łączy się z naszym regionem, dziedzictwem lub zjawiskami dotyczącymi rozwoju regionu. Łączna liczba zgłoszonych prac to 16. Wśród absolwentów znaleźli się dyplomanci uczelni wyższych z Podkarpacia oraz innych województw. 

Laureatami drugiej edycji konkursu „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” są:

  • Bartosz Jawor z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – laureat w kategorii „Dziedzictwo”
  • Ewelina Tekiela z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki – laureatka w kategorii „Rozwój”

Wśród wszystkich prac znaleźli się także wyróżnieni studenci:

  • Joanna Jęczalik z Uniwersytetu Rzeszowskiego – wyróżniona w kategorii „Dziedzictwo”
  • Aneta Czekaj z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza – wyróżniona w kategorii „Rozwój”
  • Urszula Król z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza – wyróżniona w kategorii „Rozwój”

Więcej o rozstrzygnięciach Konkursu i jego celach: http://www.kultura.wrotapodkarpackie.pl/index.php/8-aktualnosci/1188-rozstrzygniecie-konkursu-prac-dyplomowych-dziedzictwo-i-rozwoj-podkarpacia-edycja-2020

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie: e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tekst i zdjęcia: Anna Magda