200529 aseczkiJednostki oświatowe samorządu województwo powoli wracają do pracy. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo otrzymały od wojewody niezbędny sprzęt ochronny.

Maseczki, przyłbice i płyn dezynfekujący w pierwszej kolejności trafią ośrodków, w których już toczą się zajęcia.

- To jest sprzęt, który potrzebny jest teraz wszędzie i w każdych ilościach. Względy bezpieczeństwa są teraz najważniejsze dlatego bardzo dziękujemy za przekazanie tego sprzętu pani wojewodzie – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Wznowiono już zajęcia praktyczne dla słuchaczy semestrów programowo najwyższych w Medyczno-Społecznych Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, w Mielcu, w Przemyślu, w Rzeszowie, w Sanoku i w Stalowej Woli. Są to szkoły policealne kształcące, w tak ważnych w obecnym czasie, zawodach medycznych i społecznych. Od 25 maja do nauki wróciły dzieci z klas I - III Szkoły Podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Otwarte dla czytelników zostały również biblioteki pedagogiczne w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu. Planowane jest otwarcie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Czudcu z filiami w Przemyślu i Tarnobrzegu. Do funkcjonowania w trybie stacjonarnym przygotowuje się Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli.

Tekst i foto
Tomasz Leyko
Rzecznik Prasowy UMWP