Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Gratulacje dla generała

Komendant wojewódzki policji w Rzeszowie Henryk Moskwa został mianowany na generała. Akt mianowania wręczył komendantowi prezydent RP Andrzej Duda podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie. Dziś, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uroczyście powitano nowego generała.

Samorząd województwa na uroczystości reprezentowali wicemarszałek Ewa Draus, członek zarządu Stanisław Kruczek, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz oraz wiceprzewodniczący Jerzy Cypryś. Udział w powitaniu wzięli także wojewoda Ewa Leniart, biskup Jan Wątroba oraz przedstawiciele służb mundurowych na Podkarpaciu.

Wicemarszałek Ewa Draus pogratulowała komendantowi Henrykowi Moskwie nominacji generalskiej i życzyła powodzenia w dalszej pracy na rzecz Podkarpacia, jednocześnie wspólnie z członkiem zarządu Stanisławem Kruczkiem przekazała mu list skierowany z tej okazji od marszałka Władysława Ortyla:

Z okazji nominacji na stopień generała, pragnę przekazać na Pana ręce serdeczne gratulacje. Nominacja generalska jest świadectwem nie tylko Pańskiej codziennej, ciężkiej pracy na rzecz utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia, ale także Pańskiego wieloletniego doświadczenia zawodowego i oddanej służby na rzecz polskiej Policji. […] Jestem przekonany, że pozytywne dla Podkarpacia statystyki to efekt dobrego zarządzania pracą funkcjonariuszy. Pańskie wysokie kwalifikacje i doświadczenie zdobyte w wieloletniej służbie państwu i społeczeństwu, przekładają się na pracę Policjantów i realne korzyści dla mieszkańców naszego województwa – pisał w liście marszałek Ortyl.

Gratulacje i słowa podziękowania za dotychczasową służbę złożył także generałowi przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz wraz z wiceprzewodniczącym Jerzym Cyprysiem.

Oprócz Henryka Moskwy na stopień nadinspektora Policji mianowani zostali także trzej inni komendanci wojewódzcy z Kielc, Łodzi i Olsztyna. Awanse generalskie zostały przyznane na wniosek minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek, na podstawie art. 48 ust. 3 ustawy o Policji. 

Tekst i fot.: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP