logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps pazdziernik 160

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

180413 JPIIDom Dziennego Pobytu oraz siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej to nowe inwestycje skierowane do osób starszych i niepełnosprawnej młodzieży. W oficjalnym otwarciu mieleckiego kompleksu uczestniczył m.in. marszałek Władysław Ortyl.

Rozbudowa obiektu trwała od zeszłego roku. Jako pierwszy powstał Dom Św. Jana Pawła II, którego adaptacja pozwoliła na uruchomienie Domu Dziennego Pobytu oraz Warsztatów. Dzięki dostosowaniu budynku, w Domu Św. Jana Pawła II opieką zostanie otoczonych 30 seniorów, młodzież korzystająca z Warsztatów Terapii Zajęciowej może liczyć na 25 miejc.

Pamiętam rozmowę z proboszczem, kiedy powiedział, że musi znaleźć miejsce na pomnik Jana Pawła II. Oczywiście patrzyłem na to w kategoriach jakiegoś cokołu na którym stanęłaby figura. Okazuje się jednak, że ten „pomnik” jest bardzo budujący i rzeczywiście zgodny z nauczaniem i testamentem Jana Pawła II – mówił w trakcie otwarcia marszałek Władysław Ortyl.

Wartość projektu to ok 3,5 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wyniosło ok. 2,7 mln zł.

 

fot. Powiat Mielecki 

Statystyka

Odwiedza nas 796 gości oraz 0 użytkowników.