IMG 1295 kopiaW G2A Arena w Jasionce rozpoczął się drugi dzień Forum Europa-Ukraina. Od rana do późnego popołudnia wypełniony będzie debatami, spotkaniami, a także wydarzeniami o charakterze gospodarczym. Nie zabraknie możliwości do nawiązania biznesowych relacji m.in. podczas Targów Wschodnich oraz do obejrzenia prezentujących się na forum  startupów. 

Tak jak pierwszego dnia, debaty z udziałem zaproszonych gości i specjalistów odbywają się  w ramach czterech bloków tematycznych: Biznes i gospodarka, integracja europejska i reformy, polityka międzynarodowa oraz społeczeństwo.

Drugi dzień wydarzenia to również odbywające się w części wystawienniczej G2A Arena Targi Wschodnie. Bierze w nich udział 100 firm, z czego 40 z Podkarpacia. Są one okazją do poznania oferty wystawców i nawiązania kontaktów biznesowych w mniej formalnej atmosferze. 

Sesja plenarna zaplanowana jest na wieczór. Jej temat to Bilans czterolecia 2014-2018 – ukraińskie i europejskie sukcesy i porażki. Dyskusja będzie próbą bilansu czterolecia – w polityce wewnętrznej, zagranicznej i gospodarczej z punktu widzenia Ukrainy i  jej europejskich sąsiadów, a  także próbą podsumowania zmian. Gościem specjalnym będzie Jerzy Kwieciński – Minister  Inwestycji i Rozwoju w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Po sesji plenarnej odbędzie się gala wręczenia nagród startupom oraz wystawcom za najlepsze stoisko.

Organizatorem XI Forum Europa-Ukraina jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich czyli Organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz Sejm RP.

Tematem przewodnim XI Forum Europa – Ukraina jest kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy

 

Monika Konopka
fot. Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP