logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Przejmujące i wzruszające nabożeństwo odbyło się dziś w Jamach (powiat mielecki) na szlaku 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Intencją dzisiejszych modlitw była przyszłość Ojczyzny.

Pielgrzymów podczas przystanku na ziemi mieleckiej odwiedzili dziś biskupi Jan Wątroba i Edward Białogłowski, a także poseł Wojciech Buczak, wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl. Motywem przewodnim była troska o przyszłość ojczyzny. Nabożeństwo przygotowała grupa św. Alberta. 
Najbardziej przejmującym momentem było świadectwo Franciszka Batorego. To brat Józefa Batorego, żołnierza niezłomnego, którego popiersie jest elementem rzeszowskiego memoriału poświęconego Żołnierzom Wyklętym. 88-letni świadek historii opowiadał o strasznych chwilach tamtych czasów, szczegóły procesu żołnierzy wyklętych. Pielgrzymi, mimo rzęsistego deszczu i zmęczenia z przejęciem słuchali dramatycznych wspomnień. Po nabożeństwie ruszyli w dalszą trasę.
Marszałek Władysław Ortyl przywiózł na drogę spory zapas wody, a od Romana Jakima z NSZZ Solidarność pielgrzymi otrzymali słodycze.

Statystyka

Odwiedza nas 634 gości oraz 0 użytkowników.