logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”  - to tytuł pierwszej z cyklu debat poświęconych bezpieczeństwu w województwie podkarpackim. Na miejsce inauguracyjnego spotkania został wybrany urząd marszałkowski, gdzie zebrali się funkcjonariusze policji, pozostałych służb mundurowych, samorządowcy oraz przedstawiciele podkarpackich organizacji i stowarzyszeń. Organizatorem debaty jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Rozpoczynając spotkanie Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie dr Krzysztof Pobuta podkreślił fakt, że jest to pierwsza tego typu debata w Polsce.

Ta debata jest skazana na sukces i będzie to wzór, konspekt dla pozostałych regionów jak powinny wyglądać tego typu debaty  – powiedział komendant K. Pobuta dodając, że wartością tego spotkania jest liczny udział w nim zaproszonych gości.

Komendant zapowiedział, że spotkanie w urzędzie marszałkowskim rozpoczyna cykl debat społecznych, które będą realizowane w 2017 roku przez komendy miejskie i powiatowe Policji w całym województwie podkarpackim.

Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję, bądź też inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa – mówił komendant Krzysztof Pobuta.

Obecna na spotkaniu wojewoda dr Ewa Leniart podkreślała fakt, że wydarzenie to wpisuje się w politykę rządu, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i wzbudzenie zaufania do dzielnicowych, którzy są najbliżej społeczeństwa. Wojewoda przedstawiła także dane dotyczące bezpieczeństwa na Podkarpaciu, z których wynika m.in., że w 2016 roku liczba stwierdzonych przestępstw spadła o 15 %.

Marszałek Władysław Ortyl odnosząc się do dobrych statystyk świadczących o wysokim stopniu bezpieczeństwa w województwie podkarpackim powiedział, że nie możemy jednak spocząć na laurach.

Dlatego dziękuję, że rozmawiając o bezpieczeństwie możemy spotkać się w tak dużym gronie. Ogromną zaletą tej debaty jest jej społeczny charakter, bo o bezpieczeństwie trzeba rozmawiać na różnych forach i w różnych przestrzeniach życia społecznego – mówił marszałek życząc, aby debata była dobrą praktyką i przykładem dla innych województw.

W spotkaniu wziął także udział Jerzy Cypryś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który podziękował, że to spotkanie odbywa się w urzędzie marszałkowskim, w sali sesyjnej.

Podkarpacie, jako „przestrzeń otwartą”, charakteryzuje otwartość i dzisiaj będziemy mówić o tej otwartości, która ma służyć dialogowi i współpracy na rzecz bezpieczeństwa, ale jesteśmy przestrzenią zamknięta dla zagrożeń i łamania prawa i każdy z nas ma doświadczenia w tym zakresie, którymi będziemy się tu dzielić – mówił przewodniczący Jerzy Cypryś.

Debatę patronatem objęli marszałek Władysław Ortyl oraz Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart.

Monika Konopka
Fot. Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 565 gości oraz 0 użytkowników.