logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

173009 oripOkręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie obchodzi 35-lecie swojej działalności w szczególny sposób. Dziś w Rzeszowie Dziekan Rady Bartosz Opaliński, oficjalnie rozpoczął pracę Izby w nowej siedzibie, która mieści się w budynku przy ul. Hoffmanowej. W otwarciu wzięła udział m.in. wicemarszałek Maria Kurowska.

OIRP w Rzeszowie jest Samorządem Zawodowym Radców Prawnych. Ma za zadanie zapewniać radcom prawnym odpowiednie warunki do pracy, reprezentować radców i aplikantów oraz chronić ich interesy zawodowe. Rolą samorządu jest również współdziałanie w kształtowaniu i stosowaniu prawa, przygotowywanie aplikantów do należytego wykonywania zawodu radcy prawnego. Nowy budynek sfinansowano w całości ze środków, jakie na ten cel przeznaczyli członkowie samorządu radcowskiego.
 
Witając gości, Dziekan Rady Bartosz Opaliński podkreślał zasługi radcowskiego samorządu w mozolnej pracy na rzecz budowy siedziby OIRP.
 
- Nasza nowa siedziba, w której znajdujemy się obecnie, z której jesteśmy niezmiernie dumni, stanowi ukoronowanie 35-lecia pracy wszystkich zaangażowanych, którzy zgromadzili kapitał umożliwiający zakup i remont tego budynku - mówił Bartosz Opaliński, dodając - Chcemy być jednym z ogniw w łańcuchu instytucji i organizacji, dzięki którym Podkarpacie może liczyć nie tylko na sukces finansowy, ale również awans społeczny - dodał dziekan.
Wicemarszałek Maria Kurowska skorzystała z okazji by podziękować radcom za służbę obywatelom.
 
- Chciałabym w imieniu Samorządu Województwa Podkarpackiego podziękować wszystkim radcom prawnym za ich codzienny wysiłek i zaangażowanie w pracę, stanie na straży prawa i obronę interesów obywateli - mówiła wicemarszałek, gratulując jednocześnie nowej siedziby - Dziś utrwalamy wizerunek naszego kraju, jako państwa prawa nie tylko poprzez tworzenie nowoczesnego prawodawstwa, ale także poprzez właściwe umiejscowienie instytucji publicznych i niepublicznych w świadomości obywateli. Wierzę, że Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie swoją działalnością odpowiednio wpisuje się w tę rolę - dodała na zakończenie Maria Kurowska.
 
Obecny dziś w Rzeszowie wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, podkreślił społeczną rolę jaką ma do spełnienia samorząd radców przy wsparciu ministerstwa. Wcześniej spotkał się z wicemarszałek Marią Kurowską i senatorem Mieczysławem Golbą.
 
- Dziś w ministerstwie pracujemy nad nowymi reformami, chcemy urzeczywistnić idee jakie promuje ORIP - by szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości był dostępny dla obywatela. Zależy nam także na integracji ośrodków administracji, czego przykładem są prace nad stworzeniem systemu, który połączy sądy administracyjne z samorządami - zakończył przedstawiciel ministra sprawiedliwości.
Uroczystość zakończył ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba, dokonując poświęcenia siedziby rzeszowskich radców prawnych.
(1)
(2)
 
Michał Mielniczuk
fot. 
(1) Michał Mielniczuk
(2) Sebastian Kieszkowski
Biuro Prasowe

 

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 565 gości oraz 0 użytkowników.