logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

170129 bettyOtwarcie stacji uzdatniania wody w Wyszatycach, to pierwszy punkt pobytu Beaty Szydło na Podkarpaciu. Prezes Rady Ministrów spotkała się także z mieszkańcami Żurawicy oraz zaprezentowała narciarski kunszt na przemyskim stoku. Podczas podkarpackiej wizyty, szefowej rządu towarzyszył marszałek Władysław Ortyl.

Premier Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Żurawicy podkreślała, że misją jej rządu jest pomoc także tym najbiedniejszym regionom, które do dziś nie uporały się z problemami np. dostępności do czystej wody.

- Dziś ktoś może powiedzieć: Cóż to jest za sprawa? Premier przyjeżdża do małych miejscowości i zajmuje się kwestiami jakości wody. Odpowiadam: Miejsce premiera i wszystkich rządzących jest właśnie w takich małych miejscowościach. Po to państwo daliście nam mandat, żebyśmy do was przyjeżdżali, z wami rozmawiali i zajmowali się sprawami, które są ważne dla was  - mówiła premier Beata Szydło, podając przykład Żurawicy jako miejsca, które jako jedno z wielu w kraju potrzebowało pomocy rządu - Wasza gmina jest najlepszym przykładem na to, że polskie państwo potrzebuje jeszcze naprawy, potrzebuje wielu zmian i potrzebuje wyjścia do obywateli - dodała.

Rozbudowa i przebudowa stacji uzdatniania wody w Wyszatycach to inwestycja współfinansowana z budżetu Państwa. Modernizacja istniejącej stacji była konieczna ze względu na zły stan samego budynku, jak również na znaczne zużycie urządzeń filtrujących wodę. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 225 940 zł, dofinansowanie z budżetu państwa sięgnęło 63%, pozostałe środki to wkład własny samorządu.

W Żurawicy pojawili się także parlamentarzyści z regionu: Anna Schmidt-Rodziewicz, Andrzej Matusiewicz oraz Mieczysław Golba, była także wojewoda Ewa Leniart, członek zarządu województwa Lucjan Kuźniar oraz lokalni samorządowcy z wójtem gminy Krzysztofem Składowskim na czele.
Po zakończeniu wizyty w Żurawicy, rządowa delegacja przeniosła się na przemyski stok. Tam przy okazji zawodów o Międzynarodowy Puchar Karpat, prezentacją narciarskiego oblicza Podkarpacia zajęli się marszałek Władysław Ortyl oraz prezydent Przemyśla Robert Choma. Na stoku zameldował się także Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Patronat nad zawodami objęli marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz przewodniczący parlamentów Grupy Wyszehradzkiej.

  

 Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 1734 gości oraz 0 użytkowników.