logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

161125 blaszczakDziś w Rzeszowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył nagrody funkcjonariuszom służb podległych jego resortowi. Uhonorował także nastolatków, którzy za pomoc w ratowaniu życia otrzymali odznakę „Młody Bohater”. W spotkaniu służb uczestniczył również marszałek Władysław Ortyl.

Szef MSWiA wręczył nagrody funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Granicznej. Dziękując im za pracę na rzecz społeczeństwa, nawiązał do etosu służby w formacjach mundurowych.

- Chciałbym wam podziękować za postawę, która wynika z przysięgi jaką składaliście przystępując do służby. Za postawę oczekiwaną wobec obywateli naszego kraju,  których zdrowie, mienie i życie chronicie. Ta postawa jest właśnie przykładem przywracania i umacniania etosu służby w formacjach, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli naszego kraju  – mówił Mariusz Błaszczak.

Podczas spotkania w siedzibie Podkarpackiej PSP, minister powiedział także o drugim celu jego wizyty w regionie, którym jest ponowne otwarcie wygaszanych przed laty posterunków Policji. Szef MSWiA przywrócił mieszkańcom zlikwidowane posterunki  w Korczynie i Wiśniowej.

Minister wręczył również odznaczenia w ramach promowanej przez resort inicjatywy „młody bohater”. Jest to nowy projekt Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który ma za zadanie wspierać promocję godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana osobom, które ocaliły bądź aktywnie przyczyniły się do ratowania życia. Uhonorowani w Rzeszowie chłopcy udzieli pomocy starszej kobiecie. Jeden z wyróżnionych, pełniąc służbę jako członek OSP, pomógł poszkodowanemu w wypadku na autostradzie A4. Do gratulacji składanych „młodym bohaterom’ dołączył marszałek Władysław Ortyl, osobiście dziękując chłopcom za wykazaną odwagę. 

tekst/fot.
Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP

 

Statystyka

Odwiedza nas 743 gości oraz 0 użytkowników.