logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej we współpracy z Ośrodkiem  Adopcyjnym w Rzeszowie zorganizował konferencję „ADOPCJA RODZICIELSTWO SERCA”. W trakcie spotkania  odbywającego  się w UMWP przedstawiciele różnych instytucji w tym domów dziecka, poradni psychologiczno – pedagogicznych oraz Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu dyskutowali na temat adopcji dzieci. Udział w konferencji wziął Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek.

Przedmiotem obrad były między innymi: budowa relacji z dzieckiem adopcyjnym w teorii i w praktyce, adopcja w prawie polskim, doświadczenia z placówek opiekuńczo – wychowawczych, droga do rodzicielstwa adopcyjnego, a także potrzeby dziecka kierowanego do adopcji versus potrzeby rodziców adopcyjnych.

Członek zarządu Stanisław Kruczek na powitanie wszystkich przybyłych na konferencję gości i w imieniu marszałka Władysława Ortyla odczytał list. W Słowach marszałka województwa skierowanych do zgromadzonych zostało zawarte główne przesłanie konferencji. 

Adopcja jest przejawem wielkiego serca i otwartości na potrzeby młodego człowieka, ale jednocześnie wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Nie każdy jest gotowy podjąć się takiego wyzwania i zmierzyć z obowiązkami, jakie stoją przed rodzicami adopcyjnymi oraz trudnościami wychowawczymi - powiedział S.Kruczek.


Bartłomiej Ćwikła
Kancelaria Zarządu
Fot. Daniel Kozik
Biuro prasowe

 

Statystyka

Odwiedza nas 1226 gości oraz 0 użytkowników.