logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Tematy związane ze służbą zdrowia i pieniędzmi na inwestycje zdominowały obrady sierpniowej sesji sejmiku województwa.

Jednym z najważniejszych punktów sesji było podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego na lata 2016 -2030. Najważniejsze wprowadzone przez radnych zmiany dotyczą wprowadzenia do wykazu  wieloletnich przedsięwzięć  trzech nowych zadań.

Są to dwie inwestycje drogowe. Pierwsza to budowa obwodnicy miasta Radomyśl Wielki w ciągu DW 984. Łączne nakłady na te inwestycję w latach 2017-2018 wynoszą 15 mln zł. Drugą inwestycją jest budowa obwodnicy miasta Kolbuszowa w ciągu DW 987 Kolbuszowa – Sędziszów Małopolski. Tu z kolei łączna kwota nakładów finansowych  w latach 2017 – 2018 wynosi 12 mln zł.  Trzecim nowym zadaniem, o którym zdecydowali radni województwa jest  udzielenie pomocy finansowej dla Powiatu Sanockiego z przeznaczeniem na dofinansowanie bieżącej działalność statutowej Muzeum Historycznego w Sanoku. Chodzi o środki na gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie zbiorów. Nakłady z budżetu województwa na ten cel w latach 2016 – 2019 wyniosą 2,1 mln zł.

Wprowadzamy nowe inwestycje z zakresu infrastruktury, to jest bardzo ważne dla mieszkańców. Chcemy też na przyszłym sejmiku zająć się inwestycjami w ochronie zdrowia, bo to sprawy szczególnie dla mieszkańców istotne - mówił marszałek Władysław Ortyl.

Dzisiejsze korekty budżetu wynikają z tego, że nie zostały dokonane rozstrzygnięcia przetargowe w projektach Wisła I i Wisła II finansowane w programie Banku Światowego, ale mam informację, że na dniach specyfikacja przetargowa zostanie zatwierdzona w biurze Banku Światowego i jeszcze w tym roku będzie ogłoszony przetarg. Być może jeszcze w grudniu uda się rozstrzygnąć go i podpisać umowę – zauważa marszałek Ortyl.

Zainteresowanie radnych wzbudziła prezentacja funkcjonowania Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej, przygotowana przez dyrektora Sławomira Cynkara.

System pozwala na łatwiejsze i szybsze dotarcie do lekarza danej specjalizacji, włączonych jest w niego 29 placówek z regionu – 8 szpitali wojewódzkich, 20 szpitali powiatowych oraz przychodnia wojewódzka w Rzeszowie.

Zależy nam na tym, aby przy pomocy mediów dotrzeć do potencjalnych pacjentów, aby chcieli korzystać z systemu i udogodnień jakie on stwarza. Ten system jest dla lekarzy, dla administracji, ale przede wszystkim dla pacjentów, a wiele osób jeszcze się nie zarejestrowało. Aktywny udział pacjentów daje szansę jego dobrego funkcjonowania - podkreślał w rozmowie  z dziennikarzami marszałek Władysław Ortyl.   

Do rady społecznej szpitala wojewódzkiego w Krośnie sejmik województwa wybrał radnych Dorotę Chilik i wojciecha Zająca.

Aleksandra Gorzelak-Nieduży
Foto Michał Mielniczuk

Video Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP  
 

Statystyka

Odwiedza nas 831 gości oraz 0 użytkowników.