logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

160704 WUPW Czarnej k. Ustrzyk Dolnych zakończył się Konwent Dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy. Przewodniczącym gremium na półroczną kadencję jest Tomasz Czop, Dyrektor WUP w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy urzędów pracy z 14 województw, Renata Szczęch – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Paweł Chorąży – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

- Liczne grono, w którym zjawiliście się Państwo na terenie naszego regionu, na pierwszym od wielu lat Konwencie Dyrektorów WUP na Podkarpaciu, jest dowodem realnej aktywności na rzecz niwelowania problemów krajowego i regionalnych rynków pracy – mówiła Wicemarszałek M. Kurowska. Zauważamy pozytywne zmiany na polskim rynku pracy, obniżającą się stopę bezrobocia rejestrowanego, która za kwiecień br. wyniosła 9,5%, co stanowi najniższy wynik sprzed kryzysu ekonomicznego z 2008 roku. Jednak jesteśmy wśród osób, którzy na rynek pracy patrzą realistycznie i perspektywicznie. Niektóre z jego problemów pozostają tożsame, np. bezrobocie wśród osób młodych i na terenach wiejskich, sezonowość zatrudnienia czy emigracja zarobkowa. Spotkania takie, jak Konwent Dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy powinny pozwalać nie tylko analizować obecną sytuację, ale też przygotowywać się na przyszłość, elastycznie dostosowywać się do zmieniających się realiów, czego gorąco Państwu życzę – podkreśliła wicemarszałek.

Konwent przyjął stanowisko dotyczące zmian w funkcjonowaniu Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Zadeklarowano prace związane z efektywnym przeszkoleniem doradców klienta z powiatowych urzędów pracy i realizacji zadań związanych z koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego. Prace gremium są przesyłane w postaci stanowisk do Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W 2016 roku na terenie województwa podkarpackiego odbędą się jeszcze dwa Konwenty Dyrektorów WUP.

 

Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu
Foto WUP w Rzeszowie

Statystyka

Odwiedza nas 631 gości oraz 0 użytkowników.