160512 sewillaWojewództwo Podkarpackie będzie organizatorem Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów 2017 – tę wiadomość przekazał marszałek Władysław Ortyl podczas tegorocznej edycji, która odbywa się w Sewilli.

Organizowane na Podkarpaciu targi będą miejscem spotkania międzynarodowych potentatów branży lotniczej z lokalnymi dostawcami oraz okazją do prezentacji przedsiębiorstw tworzących Dolinę Lotniczą. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 maja 2017 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. W związku z tym w podróży do Sewilli marszałkowi towarzyszył Kamil Szymański, prezes spółki CWKO. W jej programie znajdą się konferencje i panele poświęcone innowacyjnym badaniom i rozwojowi branży lotniczej, spotkania B2B oraz warsztaty.

- Tu w Sewilli nawiązaliśmy wiele kontaktów, z firmami, przedstawicielami klastrów, ale przede wszystkim zapraszamy wszystkich na następny rok na Podkarpacie. Właśnie takie spotkanie przemysłu lotniczego odbędzie się w Rzeszowie. Myślę, że na pewno wzbudzimy zainteresowanie. Europa środkowa i Wschodnia jest ważnym miejscem gdzie funkcjonuje przemysł lotniczy. Dolina Lotnicza jest już znaną marką dlatego gorąco zapraszamy wszystkich do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego – powiedział w Sewilli marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek Władysław Ortyl przez dwa dni brał udział w targach Aerospace & Defence Meetings w Sewilli. W ich trakcie spotkał się miedzy innymi z przedstawicielami firm Lockheed Martin i Airbus Group. Głównym celem pobytu w stolicy Andaluzji była prezentacja potencjału Polskiej Doliny Lotniczej, jako kluczowego środkowoeuropejskiego gracza w światowym łańcuchu dostaw dla tej dziedziny przemysłu.

O przyszłorocznej imprezie w Jasionce a także tradycjach lotniczych i przyszłości tej branży, atutach Doliny Lotniczej, produkcji podwozi do Dreamlinerów oraz światowych liderach branży, którzy współtworzą Dolinę Lotniczej: Sikorsky (Lockheed Martin),Pratt & Whitney (UTC), Safran (Hispano-Suiza), Goodrich marszałek Władysław Ortyl mówił podczas swej prezentacji w czasie Aerospace & Defence Meetings.

Organizatorem Aerospace & Defence Mettings w Sewilli jest firma BCI Aerospace, która jest liderem w przygotowywaniu imprez B2B dla przemysłu lotniczego i obronnego. Spotkania te są organizowane na całym świecie, w Sewilli już po raz trzeci. W czasie drugiej edycji A&DM Sevilla w 2014 roku zostało zorganizowanych niemal 8000 spotkań, pomiędzy przedstawicielami 450 firm z 28 krajów. Tegoroczna, trzecia edycja najważniejszej imprezy B2B w Hiszpanii, dotyczącej przemysłu lotniczego i obronnego, odbyła się w Sewilli od 10 do 13 maja 2016 roku i była okazją do spotkań z potencjalnymi partnerami branżowymi.

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy UMWP

Foto Michał Bosek/dep. Promocji i Współpracy Gospodarczej