logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Zmiany w prezydium sejmiku. Po rezygnacji dotychczasowego przewodniczącego Jerzego Borcza radni wybrali na tę funkcję Jerzego Cyprysia. To jedne z ważniejszych decyzji podjętych na styczniowej sesji.

Dotychczasowy Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Jerzy Borcz złożył rezygnację, gdyż objął stanowisko dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych. Jak argumentował swoją decyzję, nie mógłby łączyć obu tych funkcji:

To jest olbrzymia ilość obowiązków i w związku z tym, żeby nie łączyć dwóch tak odpowiedzialnych funkcji, żeby dobrze wywiązywać się ze wszystkich zadań, z czegoś należało zrezygnować – tłumaczył przewodniczący Jerzy Borcz.

Radni przyjęli te wyjaśnienia ze zrozumieniem i jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji Jerzego Borcza z funkcji przewodniczącego. Za dotychczasową pracę na rzecz województwa odchodzącemu przewodniczącemu podziękował  marszałek, członkowie zarządu oraz radni.

Kolejnym punktem był wybór nowego przewodniczącego. Kandydatów – Jerzego Cyprysia i Wiesława Ladę - zgłosiły kluby radnych Prawa i Sprawiedliwość oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ostatecznie funkcję tę objął Jerzy Cypryś. Za jego kandydaturą głosowało 19 radnych.

Moim zamiarem jest wypełnić tę rolę jak najefektywniej, tak by radni czuli w osobie przewodniczącego właściwego organizatora ich pracy – mówił tuż po wyborze nowy przewodniczący Jerzy Cypryś.

A tak o kompetencjach nowego Przewodniczącego Sejmiku Województwa mówił marszałek Władysław Ortyl.

Dokonany wybór Jerzego Cyprysia na przewodniczącego jest dobrą decyzją. To doświadczona osoba – był dyrektorem liceum, dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy, radnym miejskim - ma więc doświadczenie w obszarze samorządu i w innych obszarach, którymi sejmik zawiaduje - mówił marszałek Władysław Ortyl.

Radni obsadzili również wolny do tej pory fotel trzeciego wiceprzewodniczącego. Została nim radna klubu PiS Dorota Chilik.

Będę robiła wszystko, żeby sprostać temu zadaniu. Ja skupiam się na ogólnej idei rozwoju zrównoważonego naszego województwa. Ale będę przede wszystkim zabiegać o naszą południową część regionu czyli Bieszczady – mówiła nowa wiceprzewodnicząca Dorota Chilik.

Oprócz zmian w prezydium sejmiku radni podjęli także uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odwołanie radnej Teresy Kubas-Hul ze stanowiska zastępcy prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Radni zajmowali się także między innymi kwestiami dotyczącymi budżetu województwa oraz służbą zdrowia.

 

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 802 gości oraz 0 użytkowników.