Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Życzenia marszałka z okazji inauguracji roku szkolnego

Z okazji inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016 pragnę życzyć wszystkim Uczniom rozpoczynającym naukę na Podkarpaciu wielu sukcesów w codziennej nauce oraz spełnienia wszelkich planów i zamierzeń. Życzę, aby nauka przynosiła Wam satysfakcję i przełożyła się w przyszłości na wiedzę o świecie oraz zdolności, które wykorzystacie w dorosłym życiu.

W tym dniu pragnę także życzyć wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom powodzenia w edukacji młodego pokolenia, dumy z wykonywanej pracy oraz kolejnych sukcesów w kształceniu polskiej młodzieży. Już po raz kolejny stajecie przed ważnym zadaniem mającym na celu edukację młodych Polaków. To bardzo trudna i odpowiedzialna misja, bo wiąże się nie tylko z przekazywaniem wiedzy, ale także z wychowaniem dzieci i młodzieży na dobrych obywateli i patriotów.

Życzę, aby dla wszystkich – zarówno Uczniów jak i Nauczycieli – był to czas wytężonej nauki i pracy, ale także, aby były to satysfakcjonujące miesiące, które pozwolą zdobywać kolejne, cenne doświadczenia i nowe umiejętności.

Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego