logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Newsletter Przedstawicielstwa
w Brukseli

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

171115 saudiPodkarpackie firmy stoją przed szansą nawiązania biznesowych kontaktów z przedsiębiorcami z Arabii Saudyjskiej. Pomoc w tym zakresie oferuje m.in. Polsko-Saudyjska Rada Biznesu oraz parlamentarny zespół ds. kontaktów z Królestwem Arabii Saudyjskiej. Wyjazdowe posiedzenie Zespołu w Rzeszowie zorganizowała poseł Krystyna Wróblewska. Uczestniczyli w nim m.in. marszałek Władysław Ortyl oraz wojewoda Ewa Leniart.

171024 plbyuaW Rzeszowie odbyła się konferencja podsumowująca ostatni rok działalności Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA 2014-2020. Zaprezentowano także plany na kolejne 12 miesięcy. Spotkanie odbyło się tuż po ogłoszeniu wyników naboru projektów w celu tematycznym DZIEDZICTWO – cieszącym się największym zainteresowaniem wnioskodawców z trzech państw. W konferencji brał udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak.

171019 minsk17 projektów dotyczących wspólnego dziedzictwa kulturowego i naturalnego, otrzyma dofinansowanie ze środków Programu Polska-Białoruś-Ukraina. Kolejne 64 znalazły się na liście rezerwowej. To wyniki posiedzenia Komitetu Monitorującego, które odbyło się w tym tygodniu w Mińsku na Białorusi. Spotkaniu przewodniczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. Wziął w nim również udział marszałek Władysław Ortyl.