logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Turystyka w regionie

wrota-tury

140602 trojaBeskidy, Pogórze Karpackie, a nawet Tatry od teraz mogą zobaczyć wszyscy zwiedzający Karpacką Troję. Platformę widokową, czyli najnowszą atrakcję skansenu w Trzcinicy uroczyście, na dzień dziecka, otworzył marszałek Władysław Ortyl.

Wieża ma ponad 40 metrów wysokości. Jest wyposażona w lunety i kamerę internetową, która całodobowo na specjalnej stronie pokazuje co aktualnie dzieje się w Karpackiej Troi. Otwarcie inwestycji, kosztującej ponad 2 mln zł, a wybudowanej dzięki unijnemu projektowi,  zaplanowano w ostatni weekend maja podczas dwudniowej imprezy z cyklu od Troi po Bałtyk.

Władysław Ortyl, marszałek Podkarpacia powiedział, że cieszy go rozwój Karpackiej Troi. Jego zdaniem nowy obiekt wzmocni promocję nie tylko samego skansenu.

Myślę, że platforma widokowa, to kolejny element, który czyni Podkarpacie bardziej atrakcyjnym i oczywiście też poprawia jego promocję i informacje o tym, co dzieje się w naszym województwie – mówił marszałek.

1 czerwca na gości Karpackiej Troi czekał rozbudowany program artystyczny. Nie zabrakło pokazów strojów i broni z epoki, nauki rzemiosła, gier i zabaw dla dzieci. Nie lada gratką był też koncert dawnej muzyki słowiańskiej.

 

Ciekawi cię co teraz dzieje się w Karpackiej Troi? Zobacz widok z kamery internetowej. Kliknij tutaj.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe

komunikart art tour

300x60 interreg Pl Sk Podkarpackie

greenvelo 300x53

Statystyka

Odwiedza nas 659 gości oraz 0 użytkowników.