logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Turystyka w regionie

wrota-tury

140528 trasa rowerowaProjekt będzie funkcjonował pod wspólną nazwą Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Trasa, która w całości ma być gotowa do końca 2015 roku przebiegać będzie przez 5 województw: podkarpackie, świętokrzyskie, podlaskie, lubelskie i warminsko-mazurskie. Liderem projektu promocyjnego będzie świętokrzyskie. 
Na promocje przeznaczonych zostanie prawie 25 mln zł. 85 procent tej kwoty pochodzić będzie z programu Rozwój Polski Wschodniej. Szczegóły przedstawiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie. 
Trasa funkcjonować będzie pod wspólną nazwą Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowano także logo trasy i plan dalszych działań promocyjnych. Logo oraz graficzne obrandowanie projektu nawiązuje do ogniw łańcucha rowerowego. Powstanie profesjonalny portal internetowy, który pozwoli zaplanować turystom przebieg trasy którą chcą pokonać. Mówiono też o imprezach, które będą organizowane w związku z promocją trasy, a także o założeniach kampanii promocyjnej w mediach elektronicznych i w mniejszym wymiarze w prasie. Projekt obejmuje również opracowanie i wdrożenie dwóch systemów certyfikacyjno-lojalnościowych: dla szlaków i tras (wytyczanie, znakowanie) oraz wzorem niemieckim dla kwater przyjaznych rowerzystom (status taki ma zostać nadany ok. 300 obiektom turystycznym). Docelowo powstanie też międzyregionalna organizacja,  która po 2015 roku pełnić będzie funkcję operatora trasy.
Jak wskazuje nazwa projektu, szlak przebiega przez terytorium pięciu województw Polski Wschodniej – lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Szlak przebiega z północy na południe. Bierze swój początek w Kępinach Wielkich k. Elbląga na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a kończy się w Gatnikach k. Sielpi Wielkiej w województwie świętokrzyskim. Jego długość to 1980 km, a koszt całkowity to 274 mln zł. Beneficjentami są województwa Polski Wschodniej. Podkarpacki odcinek liczyć będzie 430 km i kosztować ok. 65 mln zł z czego 85 procent pochodzi z programu Rozwój Polski Wschodniej, 10 procent z budżetu państwa, a 5 procent ze środków własnych samorządu. Realizacja projektu w imieniu samorządu województwa zajmuje się Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. 
Szlak łączy 38 powiatów i 144 miast i gmin. W województwie podkarpackim szlak przebiegnie przez: Narol – Horyniec-Zdrój – Lubaczów –Wielkie Oczy – Radymno– Przemyśl – Dynów – Błażowa – Rzeszów – Łańcut – Leżajsk – Rudnik nad Sanem – Radomyśl nad Sanem –Zaleszany – Trześń.
Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

komunikart art tour

300x60 interreg Pl Sk Podkarpackie

greenvelo 300x53

Statystyka

Odwiedza nas 515 gości oraz 0 użytkowników.