logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Znana jest już data otwarcia jednej z trzech hal Korczowa Dolina – Kijowskiej. W drugiej połowie sierpnia, dokładnie 18, jako pierwsza otworzy się Hala Kijowska. Jedna z trzech, bo w dalszych terminach uruchomione zostaną jeszcze hale: Lwowska i Doniecka.

Korczowa Dolina to jedna z największych tego typu inwestycji w tej części kraju i nie tylko. Punkt dystrybucyjny ma być bowiem największy na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Łączna wartość inwestycji przekracza 150 mln zł.

W ogromnym centrum znajdzie się w sumie ponad 45 tys. metrów kw. powierzchni. To trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka. A wewnątrz setki przedstawicieli firm handlowych najróżniejszych branż. Znajdą się tutaj produkty praktycznie wszystkich segmentów – od towarów spożywczych, przez AGD i RTV, aż po materiały budowlane czy działy motoryzacyjne. Korczowa Dolina to również plac pod gołym niebem. Parking ma pomieścić w sumie grubo ponad dwa tysiące miejsc postojowych.

Inwestycja ma zdaniem ekonomistów wielkie szanse na powodzenie. Znajduje się w bardzo korzystnym miejscu. W obrębie inwestycji mieszka ok. dwa miliony potencjalnych klientów, a inwestycja prowadzona jest w najbliższym otoczeniu wielkich ciągów komunikacyjnych. Blisko stąd do przejścia granicznego oraz do budowanej autostrady A4, a także trasy transeuropejskiej E40.