logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie jest już prawie gotowy. We wrześniu zostanie oddany do użytku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, porządkowe oraz odbiory techniczne. Kompletowana jest kadra medyczna. Trzykondygnacyjny gmach o łącznej powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych znajduje się na tyłach rzeszowskiego Szpitala Wojewódzkiego nr 2.

Jego budowa trwała prawie 10 lat. Rozpoczęła ją fundacja Caritas. Prace udało się sfinalizować, kiedy obiekt przejął samorząd województwa i pozyskał na ten cel fundusze z UE. Ośrodek jest dostosowany do standardów unijnych. Znajdą się tu dwa oddziały stacjonarne - rehabilitacji ogólnej i neurologicznej – w sumie 70 łóżek. Będzie też jedyny w regionie odział rehabilitacji kardiologicznej. Pierwsi pacjenci trafią tu już pod koniec roku. „Zaniedbania w zakresie rehabilitacji dzieci i młodzieży na Podkarpaciu są ogromne.

Dopiero po uruchomieniu tego ośrodka przekonamy się jak bardzo był potrzebny” - mówi inicjator budowy tej placówki, prof. Andrzej Kwolek – podkarpacki wojewódzki konsultant ds. rehabilitacji medycznej. Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie jest pierwszą tego typu placówką w naszym województwie.