logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie we wrześniu zostanie oddany do użytku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, porządkowe oraz odbiory techniczne. Trzykondygnacyjny gmach o łącznej powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych znajduje się na tyłach Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Jego budowa trwała prawie 10 lat. Rozpoczęła ją fundacja Caritas. Prace udało się sfinalizować, kiedy obiekt przejął samorząd województwa. Ośrodek jest dostosowany do standardów unijnych. Pierwsi pacjenci trafią tu już pod koniec roku.

- Obiekt jest piękny, nowoczesny - mówi prof. Andrzej Kwolek, wojewódzki konsultant ds. rehabilitacji medycznej, inicjator budowy tego centrum. - Po oddaniu będzie najlepiej wyposażonym obiektem tego typu w Polsce. Aparatura, sprzęt – to wszystko jest zaplanowane grubo wcześniej, obecnie trwają już końcowe prace związane z zamówieniami.

W nowym obiekcie będą się znajdowały oddziały stacjonarne dla dzieci z problemami neurologicznymi oraz rehabilitacji ogólnej - w sumie 70 łóżek dla dzieci i młodzieży. W ośrodku znajdzie się również pierwszy w regionie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej. - Potrzeby są ogromne. I dopiero jak ośrodek zacznie pracować przekonamy się jak on był potrzebny – dodaje Kwolek.

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie jest pierwszą tego typu placówką w regionie.