logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Nowy blok onkologii dziecięcej, rozbudowa bloku operacyjnego, termomodernizacja – to projekty,które udało się zrealizować brzozowskiemu szpitalowi, czyniąc go jednym z najlepszych w regionie.

Pod koniec listopada tego roku zostanie oddany do użytku blok onkologii dziecięcej w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie. To pierwsza taka jednostka w regionie.

Na oddziale znajdzie się 150 łóżek Pierwsi mali pacjenci trafią tu pod koniec roku. - Onkologii dedykowanej dzieciom do tej pory nie było - mówi Dariusz Bryś, z-ca dyr. ds. organizacyjno - administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. - Oczywiście mieliśmy dziecięcych pacjentów, ale w ramach ogólnego oddziału onkologii. Na nowym bloku znajdą się oddziały hematologii czy chirurgii onkologicznej.

Brzozowski i rzeszowski szpital są jedynymi, które na Podkarpaciu zajmują się onkologią dziecięcą. - Nasz szpital oferuje jednak więcej usług w zakresie leczenia chorób onkologicznych. Oprócz własnych środków szpitalowi brzozowskiemu udało się pozyskać fundusze z Urzędu Marszałkowskiego – 10 mln zł w dwóch transzach.

Brzozowski oddział onkologii dziecięcej zostanie oddany w listopadzie. A już w lipcu, miesiąc wcześniej niż planowano, zostanie zakończona termomodernizacja szpitala w Brzozowie. Jej celem jest ograniczenie kosztów ogrzewania i osuszenie budynków. - Ta inwestycja kosztuje 1,3 mln zł i jest wspófinansowana ze środków unijnych - mówi z-ca dyr. Dariusz Bryś.

Innym dużym projektem, jaki zrealizowała brzozowska lecznica była rozbudowa bloku operacyjnego z nadbudową. Inwestycja kosztowała prawie, 7 mln zł, z czego 6,5 mln dała Unia. Reszta kwoty – to wkład własny szpitala. - Teraz po modernizacji blok operacyjny liczy 4 sale, posiada klimatyzację unieszkodliwiającą zarazki chorobotwórcze, jest wyposażony w nowoczesny sprzęt. Dziennie przeprowadza się tu do 30 operacji - mówi Andrzej Piotrowski, z-ca dyr. ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie.

Szpital Specjalistyczny w Brzozowie oprócz nowo powstającego oddziału onkologii dziecięcej posiada również jedyny na Podkarpaciu oddział ortopedii onkologicznej. Szpital leczy do 23 tyś. pacjentów rocznie i z roku na rok ta liczba rośnie.