logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się spotkanie informacyjne pn. „Podkarpacie podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej”. Zorganizowało je Regionalne Centrum Informacji Europejskiej WSIiZ. W spotkaniu wzięła udział Katarzyna Lechowska – pełnomocnik wojewody ds. polskiej prezydencji.

Dominik Łazarz, dyrektor RCIE powiedział w Radiu Via, że Polska Prezydencja to historyczny moment dla naszego kraju, wielka szansa, ale również spore wyzwanie. - Z każdej delegacji jest co najmniej 5 osób, które w wyznaczonym momencie muszą przyjechać i uczestniczyć w rozmaitych spotkaniach. I to jest po pierwsze ogromna szansa pokazania Polski jako lidera. Po drugie możemy wypromować Polskę na arenie międzynarodowej, zwłaszcza, że Unia Europejska to główny gracz na świecie, obok Stanów Zjednoczonych. Zauważmy, że to właśnie my będziemy stolicą Europy. To Warszawa będzie przez chwile miastem, w którym będą podejmowane najważniejsze decyzje w skali Europy i świata.

A co prezydencja Polski w Unii oznacza dla naszego regionu?
- Na pewno będzie u nas Zjazd Ambasadorów Państw Unii Europejskiej, którzy m. in. przejadą do Rzeszowa – mówi Łazarz. - Odwiedzą też Bieszczady, Przemyśl i Łańcut. To będzie szansa na wypromowanie Podkarpacie w Polsce, Europie i na świecie.

Polska obejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej 1 lipca. Będzie to pierwsza nasza prezydencja od 7 lat naszego członkostwa.