logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

W mieście gościła delegacja z Obwodu Odeskiego. Były rozmowy o obszarach zawiązania bliższej współpracy Ukraińców z Podkarpaciem.
Ukraińska delegacja z Obwodu Odeskiego przyjechała do Rzeszowa przede wszystkim ze względu na odbywające się tutaj V Międzynarodowe Targi Żywności, Produktów i Technik Ekologicznych EKOGALA 2011. Obwód Odeski już po raz trzeci prezentował tu swoje wyroby. Jednak korzystając z obecności gości w regionie, marszałek województwa Mirosław Karapyta zaprosił przyjezdnych na spotkanie w ramach którego dyskutowano o związaniu bliższej współpracy między regionami.

- Na spotkaniu marszałek i goście z Odessy rozmawiali o przedsięwzięciach, które oba regiony mogą wspólnie realizować. Obie strony zgodnie uznały, iż problematyka uprawy winorośli, produkcji i sprzedaży win może być płaszczyzną wymiany dobrych praktyk oraz obustronnej współpracy – mówi Katarzyna Stachowicz z gabinetu marszałka.

Karapyta powoływał się na organizowaną ostatnio prezentację win podkarpackich w Brukseli i podkreślał jak wiele wzajemnie podkarpaccy i odescy winiarze mogliby się od siebie nauczyć. Delegacja z Ukrainy przyznała, że zależy jej także na nawiązaniu współpracy i czerpaniu wzorców od podkarpackich producentów żywności ekologicznej, spełniających kryteria unijne.

W spotkaniu brał udział również Andrzej Rosiński Prezes Zarządu Doliny Korczowej, który zaprezentował nowe inwestycje powstające przy polsko-ukraińskim przejściu granicznym. Mówił także o możliwościach współpracy z przedsiębiorcami ukraińskimi. Podczas swojej wizyty na Podkarpaciu delegacja z Odessy odwiedzi Korczową - miejsce inwestycji i zapozna się bliżej z warunkami wejścia ukraińskich przedsiębiorców we współpracę gospodarczą.

Hej Rzeszów