logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Przy Filharmonii Podkarpackiej, w której odbywać się będzie II Forum Innowacji stanie także namiot „Miasteczka innowacji”, które będzie mógł odwiedzić każdy - mówi Krzysztof Witoń z TP. Około 200 uczestników m.in. z Francji, Ukrainy i Izraela a także z Chin weźmie udział w II Forum Innowacji, które 24 i 25 maja odbędzie się w Rzeszowie.

Ale to nie wszystko, co dla Podkarpacia przygotowali organizatorzy. Przed Filharmonią Podkarpacką funkcjonować będzie „Miasteczko innowacji”. To w nim wszyscy mieszkańcy będą mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami związanymi m.in. z edukacją, czy inteligentnym zarządzaniem energią.
- Pokażemy usługi związane z segmentem edukacyjnym, np. rodzice dowiedzą się jak sprawdzić gdzie w danym momencie dziecko przebywa, bądź też poznają szkoły, które zgodzą się na eksperymentalne uruchomienie telefonów dla rodziców, czy wprowadzenie kamer, żeby rodzice mogli sobie podpatrzeć nauczyciela prowadzącego lekcje – mówi Krzysztof Witoń pełnomocnik Zarządu TP ds. rozwoju sieci szerokopasmowej. - To nie jest forma zniewolenia: na odwrót, nauczyciel ma wybór, czy godzi się na zainstalowanie kamery w klasie. Poza tym pokażemy w namiocie szereg usług związanych z bezpieczeństwem. Nie tylko „Inteligentny dom”, czy monitoring. Przygotowaliśmy także coś dla kierowców: rozwiązania francuskiej firmy jak radzić sobie z korkami.
Miasteczko Innowacyjne będzie promował samochód Hamer wraz ze stewardesami, który będzie jeździł ulicami miasta i zachęcał do odwiedzenia Miasteczka.
Miasteczko będzie przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa, zarówno starszych jak i młodszych. – Obalam mit, jakoby innowacyjnością interesowali się tylko młodzi ludzie – dodaje Witoń.
Pierwsze Forum odbyło się we wrześniu 2010 roku jako wydarzenie towarzyszące Forum Ekonomicznemu w Krynicy. Wzięło w nim udział prawie sto osób.

Hej Rzeszów