logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Oddział Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną został otwarty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.
Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta i Członek Zarządu Województwa Sławomir Miklicz wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego Oddziału Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną, które odbyło się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

- Marszałek Mirosław Karapyta podczas otwarcia wyraził swoje zadowolenie, że szpital podległy Samorządowi Województwa Podkarpackiego został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny do ratowania życia najmłodszych mieszkańców Podkarpacia – przekazuje Daniel Kozik z Gabinetu Marszałka.

Nowy Oddział poświęcił Jego Ekscelencja biskup ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej Kazimierz Górny. Po uroczystym otwarciu nowego Oddziału zaproszeni goście udali się do Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie odbyła się na II Konferencja Naukowo – Szkoleniowa z cyklu: „Problemy Zdrowotne Noworodków i Najmłodszych Niemowląt”.

Modernizacja Oddziału wraz ze zmianą jego lokalizacji trwała od 2009 roku i kosztowała ponad 3,5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodziło z budżetu Województwa Podkarpackiego.

HEJ Rzeszów