logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaSamorząd województwo podkarpackie wzbogacił się o nową firmę.

W piątek (21 lutego 2014) w Urzędzie Marszałkowskim podpisany został akt komunalizacji państwowej dotychczas spółki Uzdrowisko Horyniec sp. z o.o. przez samorząd województwa. Ze strony samorządu sygnatariuszami byli marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Lucjan Kuźniar, zaś ze strony ministerstwa skarbu państwa wiceminister Zdzisław Gawlik (pochodzący z Rzeszowa). Wkrótce będzie mogli mówić o marce uzdrowiska

Przepisy dotyczące komunalizacji weszły w życie w 2006 roku. Do tej pory skomunalizowanych zostało 88 spółek. Uzdrowisko Horyniec jest 89 firmą, a zarazem pierwszą w tym roku. Jest to też drugie uzdrowisko przejęte przez samorząd województwa podkarpackiego – pierwsze było Uzdrowisko Rymanów.

- Będziemy teraz na Podkarpaciu bogatsi – mówił wiceminister Zdzisław Gawlik. - Jestem przekonany, ze nowa władza zapewni jak najlepszy rozwój.

Jako udany przykład komunalizacji, minister podał Jezioro Machowskie (obecnie Jezioro Tarnobrzeskie).

- Wiemy, że to też nowe obowiązki – zapewnił marszałek Ortyl. - Plan rozwojowy spółki jest załączony do dokumentów. Pracy przed nami dużo, mamy już doświadczenia jeśli chodzi o uzdrowiska.

Do 2018 roku spółka ma zainwestować 50 mln, w tym część ze środków unijnych. A obecna sytuacja finansowa jest dobra, rok zakończony zostanie bez straty.

 

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/7040/uzdrowisko-horyniec-przejete-przez-marszalka