logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

krosnocityPodkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis w Jasionce wyróżniony podczas trwających w Brukseli tzw. Open Days czyli odbywających się po raz 11. Europejskich Dniach Miast i Regionów. Aeropolis znalazł się wśród 100 wyróżnionych inwestycji finansowanych z funduszy strukturalnych. W tej doborowej stawce są też dwie inne polskie inwestycje z Elbląga i z Bydgoszczy.

- Rzeszów zachęca innowacyjne firmy do inwestowania w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym (PPNT) Aeropolis. Z tego zaproszenia skorzystało już wiele firm, a wśród nich są światowej klasy producenci branży lotniczej. Wizytówką Parku jest promowanie innowacyjnych rozwiązań oraz współpraca ze środowiskiem naukowym - czytamy w uzasadnieniu na oficjalnej stronie internetowej Open Days.

Aeropolis został wyróżniony w kategorii Smart czyli uwzględniającej badania naukowe i innowacyjne rozwiązania. Bydgoszcz wyróżniono w kategorii Inclusive,  za rewitalizację Wyspy Młyńskiej w centrum miasta, natomiast Elbląg za wprowadzenie programu do walki z bezrobociem.
- Wyróżnienie na pewno cieszy, ale nie zwalnia nas z dalszej pracy. W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym niedawno oddaliśmy kolejne inwestycje, planujemy następne, chcemy go wciąż rozbudowywać - powiedział marszałek Władysław Ortyl.
Podkarpackim Parkiem Naukowo Technologicznym Aeropolis zarządza specjalnie do tego powołana jednostka Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Aeropolis udostępniania inwestorom w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, udostępnia pod wynajem pomieszczenia biurowe, produkcyjno - usługowe, produkcyjne oraz sale konferencyjne w ramach działalności Preinkubatora Akademickiego oraz Inkubatora Technologicznego. Park zapewnia kompleksową pomoc dla przedsiębiorców ulokowanych w PPNT, buduje sieć przedsiębiorców świadczących usługi kooperacyjne i pomocnicze, pomaga w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym pomocowych z Unii Europejskiej, współorganizuje Targi Pracy i Innowacji itp.

Odbywające się po raz 11. Europejskie Dni Miast i Regionów to impreza w której regiony promują się poprzez m.in. innowacyjne rozwiązania bądź prezentują możliwości, jakie dały im europejskie fundusze. Promocja odbywa się głównie poprzez organizację warsztatów, seminariów i konferencji. Marszałek Władysław Ortyl uczestniczył m.in. w warsztatach dotyczących inteligentnych specjalizacji i działalności różnego rodzaju klastrów.

http://www.krosnocity.pl/kiosk/kiosk/aeropolis-z-jasionki-wyrozniony-w-brukseli.html