logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaPodpisana została umowa pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w sprawie udostępniania obiektów szpitalnych dla potrzeb studentów.

Dziś (piątek, 13 września) w Urzędzie Marszałkowskim podpisana została umowa o udostępnieniu przez Szpital Wojewódzki nr 2 (przy ul. Lwowskiej) oddziałów, zakładów i pracowni na potrzeby kształcenia studentów w zawodach medycznych. Uczelnia będzie płacić za użyczenie.

- To nie jest koniec wsparcia z naszej strony dla Uniwersytetu Rzeszowskiego – zapowiada marszałek województwa Władysław Ortyl, któremu podlega szpital.

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksander Bobko mówi, że szpital nr 2 największy partner uczelni, a umowa skonstruowana jest pod kątem wniosku o zgodę na kierunek medyczny.

- Rozmawiałem wczoraj z minister nauki Barbarą Kudrycką, przedstawiłem w szczegółach nasze starania i zyskałem poparcie, choć główny ciężar to „Dwójka” nie będzie zmieniać nazwy na szpital akademicki, ale współpraca będzie ścisła.

- Wszystkie nasze oddziały są uczelni potrzebne, udostępnienie nie będzie zakłócać działalności szpitala – mówi Janusz Solarz, dyrektor Szpitala nr 2.

Starania o nowy kierunek przebiegają zgodnie z założeniemi,

- Pod koniec października senat Uniwersytetu przyjmie uchwałę o złożeniu wniosku o pozwolenia na studia, na kierunku lekarskim i i w listopadzie złożymy wniosek do ministerstwa – zapowiada profesor Bobko. - Pierwszy nabór studentów w roku 2015. Ma być to około 100 osób na pierwszym roku.

"Dwójka" będzie ważnym, ale nie jedynym partnerem uczelni. Studenci będą też koszystać z infrastruktury Szpitala Wojewódzkiego nr 1 przy ul. Szopena, Szpitala Miejskiego w Rzeszowie i szpitala w Łańcucie. Jednak w tych placowkach w mniejszym zakresie.

Rektor Aleksander Bobko zapewnia, że bedzie żadnych problemów z naborem kadry naukowej na nowy wydział. Są pytania od naukowców z całej Polski, a także od uczonych polskich pracujących zagranicą, którzy planują powrót do kraju.

ac

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/5818/wydzial-lekarski-uniwersytetu-rzeszowskiego-nabor-w-2015-roku