logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

gospodarka podkarpackaZarząd województwa po analizach zdecyduje co dalej z przetargiem i inwestycją.

Dziś podczas konferencji prasowej Krzysztof Kłak (były prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, odwołany kilka dni temu) zasugerował konieczność ponownego ogłoszenia przetargu na budowę Centrum Kongresowo-Wystawienniczego w jasioce, który wykluczyłby zmowę cenową. Z kolei Teresa Kubas-Hul radna wojewódzka i były pracownik RARR stwierdziła, że przy odpowiednich działaniach samorząd województwa może zrealizować tę inwestycję. - Nie znam się na zmowach cenowych – zastrzega marszałek Władysław Ortyl pytany o słowa Krzysztofa Kłaka.

Wyjaśnia, że zarząd województwa będzie analizować to, czy należy powtórzyć przetarg czy też nie. W tej sprawie będzie m.in. spotkanie z pracownią architektoniczną A.P.P. Dom., która opracowała projekt.

- Chcemy sprawdzić, czy uda się zastosować inne technologie, inne materiały – wyjaśnia szef samorządu województwa

Marszałek Władysław Ortyl nie chciał się też odnieść do koncepcji montażu finansowego zaproponowanego przez Teresę Kubas-Hul.

- Wydaje mi się, że to jest wirtualne finansowanie – mówi. - Inwestycji nie podejmuje się dlatego, że można odzyskać vat, tylko dlatego, że jest ważna.

Dodaje, że w tej chwili brakuje na tę inwestycję 15 mln zł i budżetu województwa na nią nie stać.

ac

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/5600/marszalek-ortyl-o-budowie-centrum-wystawienniczo-kongresowego-w-jasionce