logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

isanokW Urzędzie Marszałkowskim trwają pracę nad listą najważniejszych inwestycji mających znaczący wpływ dla rozwoju Podkarpacia. Szacuje się, że w nowej perspektywie unijnej do naszego województwa może trafić nawet 1,7 mld złotych. Nowe marszałek już mówi o koniecznych przedsięwzięciach i czeka na propozycję lokalnych samorządów.

W rzeszowskim urzędzie zaczynają się ważne rozmowy. Zarządzający Podkarpaciem debatują na temat strategii rozwoju województwa. Identyfikacja strategicznych przedsięwzięć jest konieczna dla jak najlepszego zaprogramowania nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Zdaniem Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego priorytetowymi inwestycjami dla Podkarpacia powinna być budowa infrastruktury kolejowej jako dojazd do lotniska w Jasionce i Parku Naukowo-Technologicznego oraz komunikacja podmiejska łącząca centrum Rzeszowa z lotniskiem. W kuluarach mówi się także o drodze ekspresowej S19. Swoje propozycję dotyczące rozwoju województwa mogą zgłaszać także lokalne samorządy. - Jeszcze jest czas do 17 sierpnia. Te propozycje które napłynęły dotyczą infrastruktury kolejowej i drogowej. Oczekujemy również na przedsięwzięcia, które nie mają charakteru infrastrukturalnego, a które mają naturę projektów i działań miękkich. Uważamy, że edukacja, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wszelkie działania promocyjne też są elementami ważnymi dla rozwoju Podkarpacia – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Nabór adresowany jest w szczególności do jednostek administracji samorządowej oraz jednostek im podległych, podmiotów odpowiedzialnych za realizację zadań w obszarze infrastruktury drogowej i kolejowej na terenie województwa podkarpackiego, klastrów, szkół wyższych, jednostek badawczo-rozwojowych, jednostek naukowych, grup przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

Listę zaplanowanych inwestycji poznamy najprawdopodobniej w połowie września. Wcześniej zapozna się z nią Ministerstwo Finansów.

Więcej informacji na temat naboru tutaj.

 

Aneta Wielgosz

 

http://www.isanok.pl/aktualnosc/id12216,masz-pomysl-na-rozwoj-podkarpacia-marszalek-czeka-na-propozycje