logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

radio rzeszowUrząd Kontroli Skarbowej w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim. Wczoraj rozpoczęła się kontrola zasad wypłacania unijnych dotacji przedsiębiorcom.

To kolejny krok w kierunku wznowienia certyfikacji unijnych dotacji. Urząd Marszałkowski zabiega o to od kilku miesięcy. Marszałek Władysław Ortyl ma nadzieję, że kontrola przebiegnie sprawnie, ponieważ do 30 września informacja o jej wynikach ma trafić do Brukseli.

Certyfikacje zawieszono po aferze związanej z byłym marszałkiem Mirosławem Karapytą. Komisja Europejska pozytywnie zareagowała na wnioski płynące z Urzędu Marszałkowskiego i chce uzyskać niezależną opinię Polskiej Instytucji Audytowej, którą jest Urząd Kontroli Skarbowej. To niezbędny krok, aby Komisja Europejska ponownie zaczęła zatwierdzać wypłaty dotacji dla podkarpackich przedsiębiorców, a co za tym idzie refundować wydatki poniesione przez Urząd Marszałkowski.

 

http://www.radio.rzeszow.pl/aktualnoci-podkarpacie/item/27099-coraz-bli%C5%BCej-wznowienia-certyfikacji-unijnych-dotacji