logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Dokładnie 36,6 procent – o tyle wzrósł w lutym ruch pasażerski na lotnisku Rzeszów-Jasionka w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

W porównaniu miesięcznym luty 2012 prezentuje się równie okazale – ponad 33 tys. odprawionych podróżnych w porównaniu z 24 tysiącami w lutym zeszłego roku oznacza skok o ponad 34 procent w relacji miesiąc do miesiąca.

- Wzrost, jaki notujemy obecnie jest również przekonującym dowodem na to, że nasze inwestycje w infrastrukturę, a szczególnie nowy terminal pasażerski, mają swoje uzasadnienie, bowiem obecny poziom ruchu pasażerskiego zbliża nas do granicznych możliwości przepustowych – mówi Stanisław Nowak, prezes spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”.

Szef lotniska dodaje też, że już niebawem, w kwietniu, Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” czekają ważne wydarzenia, a mianowicie otwarcie terminala. Uroczystości z udziałem przedstawicieli rządu zaplanowane zostały na 17 kwietnia. Natomiast 20 i 21 kwietnia to czas otwarcia dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia i nie tylko. I tak 20 kwietnia odbędzie się z tej okazji impreza na rzeszowskim Rynku, a na 21 kwietnia (w sobotę) zaplanowano Dzień Otwarty na nowym terminalu z licznymi atrakcjami i niespodziankami.