logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Według czyjego projektu powstanie centrum kongresowo – wystawiennicze? PARP wyżej punktuje projekt województwa.
Projekt, zlecony przez marszałka a wykonany przez RARR, zakłada budowę centrum na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Obiekt ma mieć 23,4 tys. m kw. powierzchni i kosztować 66 mln zł.

Projekt, zlecony przez Martę Półtorak spółce Audytorium Podkarpackie, centrum lokuje w obrębie Millenium Hall na miejsce obecnego placu eventowego. Rozwiązaniami technologicznymi i budowlanymi ma przypominać centra warszawskie.

To właśnie samodzielność tego pierwszego i bliskość lotniska była największym atutem i wpłynęła na wysoką punktację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – projekt marszałkowski w ocenie formalnej dostał 37 pkt (Półtorak 35 pkt), a w merytorycznej 36 pkt (Półtorak 34 pkt).

Bez względu na to według czyjego projektu obiekt zostanie wybudowany, możemy mówić o wygranej Podkarpacia. Centrum kongresowo – wystawiennicze było ostatnią szansą regionu na pozyskanie 7,5 mln euro w ramach programu unijnego Rozwój Polski Wschodniej.

Czy zwycięzcą konkursu ogłoszonego przez PARP na infrastrukturę turystyki kongresowej i targowej okaże się projekt marszałka czy Audytorium, województwo zdobędzie unijne pieniądze i Podkarpacie doczeka się centrum.