logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rozmowa z Łukaszem Sikorą, szefem marketingu Spółki Lotniskowej "Rzeszów-Jasionka”.

- Jasionka uruchamia nowe połączenie. Dokąd będziemy latać?
- Ryanair będzie latać z Rzeszowa do Manchesteru dwa razy w tygodniu od początku listopada. Lada dzień rejsy pojawią się w systemie rezerwacyjnym i wtedy uzyskamy ostateczne potwierdzenie dni oraz godzin wylotów. Powodem do satysfakcji jest dla nas też to, że Rzeszów będzie pierwszym miastem w Polsce, z którym Manchester będzie miał bezpośrednie połączenie lotnicze.

- Bilet kosztuje w tej chwili 99 zł. Czy jest to tylko cena promocyjna, czy stała?
- Ceny, podobnie jak w przypadku innych ofert irlandzkiego przewoźnika, będą się zmieniały w zależności m.in. od sezonu, a także od tego, z jakim wyprzedzeniem zrobimy rezerwację. Pamiętajmy jednak, że w dalszym ciągu będą to bilety oferowane przez linię niskokosztową, zatem nie spodziewam się windowania cen do poziomu nieosiągalnego dla naszych pasażerów.

- Jakie jeszcze połączenia planuje uruchomić spółka w tym roku?
- Rozmawiamy obecnie o rozwoju połączeń w kraju. W grę wchodzą porty w Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu z opcją przelotu do Lwowa. Negocjacje dobiegają już końca i jestem przekonany, że w ciągu maksymalnie kilkunastu dni będziemy mogli przedstawić ich wyniki. Wierzę, że będą to pozytywne wiadomości.

- Czy prowadzone są rozmowy w sprawie lotów do USA?
- W najbliższych tygodniach powracamy do negocjacji z LOT-em w sprawie przywrócenia rejsów transatlantyckich od przyszłego sezonu. Na ten temat będziemy jesienią rozmawiać również z przedstawicielami linii amerykańskich. Nie da się przewidzieć efektu w tym przypadku, ale jesteśmy przekonani o tym, że Podkarpacie jest rynkiem na regularne przewozy pasażerskie do USA. Dowodem na tą były cztery ostatnie lata, gdy samoloty LOT latały do Nowego Jorku.

- Jasionka to też ogromne inwestycje.
- Trwa właśnie procedura odbioru gotowej już płyty postojowej dla samolotów. Trwają prace przy terminalu. Gmach będzie gotowy na koniec tego roku. Budujemy drogę równoległą i drogi szybkiego zejścia z pasa startowego. Niebawem Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wybuduje w Jasionce nową wieżę kontroli lotów. To oczywiście nie jest nasza własna inwestycja, ale dotyczy bezpośrednio lotniska. W sumie, licząc tylko inwestycje spółki lotniskowej na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, ich wartość przekracza 400 milionów złotych. Nie trzeba zresztą się specjalnie wysilać, aby się o tym przekonać. Lotnisko jest teraz wielkim placem budowy.