logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

super nowosciPotrzebne są: żywność środki medyczne, koce, śpiwory i nowa odzież.

- Z wielką uwagą śledzimy wydarzenia, jakie rozgrywają się na Ukrainie i wiemy, że protestującym potrzebna jest wszelka pomoc i gesty solidarności – mówi wicemarszałek województwa Tadeusz Pióro. Od czwartku, 30 stycznia, do poniedziałku, 3 lutego, w budynku przy ul. Cieplińskiego zostanie przeprowadzona dla nich zbiórka artykułów żywnościowych, lekarstw i odzieży, a na Ukrainę pojedzie grupa kilkunastu lekarzy z naszego regionu.

Formą pomocy samorządu województwa dla Ukraińców jest również otwarcie dla nich Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu. Do skorzystania w nim z pomocy medycznej potrzebna będzie jednak wiza. Na środowej konferencji prasowej zapowiedziano też apel marszałka Władysława Ortyla do jednostek samorządu terytorialnego z Podkarpacia o przeprowadzanie podobnych akcji solidarności z Euromajdanem.

Zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów prowadzą już przemyski oddział Związku Ukraińców w Polsce (codziennie w godz. 9-18, ul. Kościuszki 9), Caritas Archidiecezji Przemyskiej (codziennie w godz. 9-18, ul Kapitulna 1) oraz Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (w godz. 11 – 20 w głównym budynku uczelni przy ul. Sucharskiego 2 w pokoju RA17). Zbiórkę pieniędzy na rzecz szykanowanych dziennikarzy ukraińskich prowadzi z kolei Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

- Dziękujemy Polakom za wsparcie – mówi Olesya Lyalik, studentka WSIiZ z Ukrainy. – Nasze władze zachowują się wobec ludzi po prostu świńsko. Idziesz ulicą i mogą cię zastrzelić. Jest już 9 zabitych. Cieszę się, że premier Azarov podał się do dymisji. On nie zasługuje na szacunek. Cały czas trzymamy rękę na pulsie.

 

Arkadiusz Rogowski 

http://supernowosci24.pl/podkarpacie-wspiera-protestujacych-ukraincow/