logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce powstanie hangar dla samolotów wraz z płytą postojową. Wartość tej inwestycji przekroczy 40 mln zł.
To kolejna inwestycja, która przyczyni się do tego, że Jasionka k. Rzeszowa stanie się jednym z najnowocześniejszych lotnisk w kraju.

Trwa rozbudowa
Wykonawca hangaru to firma Mota-Engil Central Europe. Jednak w ramach inwestycji firmą musi opracować dokumentację projektową oraz przeprowadzić badania gruntu. Hangar, to jedna z najnowszych inwestycji obecnie realizowanych na lotnisku w Jasioonce. Kolejne to budowa nowego terminalu pasażerskiego oraz wieży kontroli lotów. Niedawno została oddana do użytku nowa płyta postojowa oraz do odladzania. Zakupiono również nowy sprzęt lotniskowy.
Warto dodać, że od lipca 2009 roku, czyli od momentu, kiedy zarząd nad lotniskiem przejęła spółka „Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka, wartość wszystkich inwestycji przekroczyła 300 mln zł.

Nowy terminal
Trwają intensywne pracy przy budowie nowego terminalu pasażerskiego. Wszystko wskazuje na to, że podrzeszowskie lotnisko będzie gotowe na przyjęcie zwiększonej ilości pasażerów na Euro 2012.
Na etapie przygotowania dokumentacji znajduje się budowa zaplecza technicznego. A także budowa dróg kołowania i drogi szybkiego zejścia oraz rozbudowa infrastruktury cargo. Do powyższych dochodzą jeszcze inne inwestycje, np. zakupy sprzętu lotniskowego, wyposażenie nowego terminala, poprawa systemów bezpieczeństwa, modernizacja systemu nawigacji ILS.
W porcie rozpoczęła się również budowa nowej wieży kontroli lotów. Jej zakończenie przewidziane jest na 2013 rok. Wtedy lotnisko zostanie wyposażone w urządzenia, które umożliwią włączenie rzeszowskiego lotniska w system kontroli ruchu lotniczego w Polsce, a w przyszłości w system europejski.

Gdzie polecisz
Z Jasionki można aktualnie dolecieć bezpośrednio m. in. do Bristolu, Dublina, Birmingham, Frankfurtu i Warszawy.
Połączenia realizuje m. In Rayan-Air, Lufthansa, PLL LOT. Jasnooka realizuje także sporo lotów czarterowych do Egiptu, Tunezji, Grecji oraz Turcji.