logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

9 mln zł – to kwota jaką przeznaczono na zabezpieczenie przeciwpowodziowe w Mielcu. Chodzi o rów Trześń Główna. Zostanie on poszerzony na długości ok. 800 metrów, zaplanowano profilowanie dna rowu, jego udrożnienie i budowę przepustów. Wszystko to pozwoli na usprawnienie odprowadzenia wód opadowych i gruntowych z terenu osiedli Rzochów i Wojsław, które były narażone na negatywne efekty spiętrzeń powodziowych czyli tzw. cofki wód Wisłoki, której dopływem jest rów Trześń.

„Warto podkreślić, że na tych terenach funkcjonuje mielecki Park Przemysłowy, dlatego realizacja inwestycji pozwoli nie tylko na zabezpieczenie przeciwpowodziowe obszaru mieszkalnego ale także przemysłowego. Obecnie w tej części miasta funkcjonuje kilka zakładów produkcyjnych i nie jest tajemnicą, że terenami zainteresowani są kolejni inwestorzy. Wartość inwestycji to prawie 9 mln zł z czego 7,5 mln zł stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego” – mówi Krzysztof Urbański, rzecznik prasowy prezydenta miasta.
Jest to już druga inwestycja w Mielcu z udziałem unijnego wsparcia. Poprzednia, zakończona w 2010 roku, dotyczyła modernizacji i regulacji trzech innych cieków wodnych w tym mieście.

Radio VIA