logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Od środy 16 marca pozostało już tylko 100 dni do otwarcia Skansenu Archeologicznego w Trzcinicy. W dniach 24-26 czerwca 2011 r. Karpacką Troję czeka najważniejszy egzamin kończący niemal 14-letni okres starań o powstanie obiektu. W tych dniach placówkę zwiedzą pierwsi turyści. W Karpackiej Troi trwają prace nad montażem zarówno ekspozycji stałej w pawilonie wystawowym, jak i wyposażaniem zrekonstruowanych chat z początków epoki brązu i wczesnego średniowiecza. Równolegle uzgadniane są ostatnie szczegóły dotyczące imprezy otwarcia obiektu, która odbędzie się w czerwcowy długi weekend, w dniach 24-26 czerwca 2011 r. Ostateczny program imprezy znany będzie do końca miesiąca. Do końca marca ruszyć ma także specjalna strona internetowa poświęcona otwarciu Karpackiej Troi, na której publikowane będą najważniejsze informacje związane z wydarzeniem.
W sobotę i niedzielę (25-26 czerwca 2011 r.) odbędzie się 1. edycja plenerowej imprezy archeologicznej noszącej nazwę Karpacki Festiwal Archeologiczny „Dwa Oblicza” w Trzcinicy. Festiwal, organizowany co roku, będzie jedną z największych imprez archeologicznych w Polsce. W jego programie znajdą się m.in. pokazy dawnego rzemiosła, turnieje bojowe i łucznicze, występy taneczne i teatralne oraz koncerty muzyki dawnej.
Na wieczór poprzedzający Festiwal (piątek, 24 czerwca 2011 r.) organizatorzy przygotowują natomiast specjalną niespodziankę, która ma na długo zapaść w pamięci widzów. Będzie to niezwykłe widowisko plenerowe łączące naturalną scenerię górującego nad doliną grodu oraz zrekonstruowanych wiosek z początków epoki brązu i wczesnego średniowiecza, z inscenizacjami teatralnymi historycznych wydarzeń sprzed 1000, 3500, a nawet 4100 lat w wykonaniu odtwórców ubranych i wyposażonych w kopie autentycznych rekwizytów.

Źródło:
Radio VIA