logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

pr rz b9 października 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbędzie się Konferencja pt. "NOWY ROZDZIAŁ W RELACJACH UE - UKRAINA W ŚWIETLE UMOWY STOWARZYSZENIOWEJ".

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Elżbietę Łukacijewską Poseł do Parlamentu Europejskiego wraz z Podkarpacką Fundacją „PANORAMA MOŻLIWOŚCI" przy współpracy z Jerzym Krzanowskim, Konsulem Honorowym Ukrainy w Rzeszowie, British Council w ramach programu „Empowering European Citizens" oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

8 PAŹDZIERNIKA 2012
Integracja europejska niezmiennie pozostaje dla Ukrainy priorytetem. Unia Europejska to wybór cywilizacyjny, optymalny model rozwoju ukraińskiego państwa. Zawarcie umowy o stowarzyszeniu oraz pogłębionej i poszerzonej strefie wolnego handlu jest na obecnym etapie głównym zadaniem integracji europejskiej. Umowa jest dokumentem unikatowym nie tylko dla Ukrainy, ale i dla UE.
W związku z powyższym tematem przewodnim pierwszego dnia Konferencji będą prawne i społeczno-ekonomiczne aspekty Umowy Stowarzyszeniowej oraz jej wymiar transgraniczny.
Prelegentami podczas pierwszego dnia konferencji będą m.in.: Jacek Saryusz-Wolski, polski polityk, pierwszy pełnomocnik Rządu RP ds. integracji europejskiej i pomocy zagraniczne, obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego, a także Paweł Zalewski - Poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący komisji ds. integracji gospodarczej i harmonizacji prawa ze standardami prawa unijnego i politykami UE w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest a od 1 kwietnia 2011 r. Koordynator Relacji Międzynarodowych w Radzie Koordynacyjnej przy Ministerstwie Rolnictwa Ukrainy.
Swój udział w konferencji ze strony ukraińskiej zapowiedzieli J.E. Markiyan Malskii Ambasador Ukrainy w Polsce, Vladyslav Kanevsky Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie oraz Mirosław Rowicki Redaktor Naczelny „Kuriera Galicyjskiego".
Województwo Podkarpackie, w trakcie konferencji reprezentować będą Małgorzata Chomycz – Śmigielska Wojewoda Podkarpacki oraz Sławomir Miklicz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.
Moderatorem spotkania będzie korespondent Polskiego Radia Rzeszów, Pan Marek Cynkar.

9 PAŹDZIERNIKA 2012
Drugi dzień seminarium skierowany został do studentów z Ukrainy i podkarpackich uczelni. 18 przedstawicieli polskich oraz ukraińskich uczelni weźmie udział w warsztatach z zakresu prowadzenia negocjacji oraz wypracowania rozwiązań problemów międzynarodowych z wykorzystaniem metodologii stosowanej przez British Council w programie Empowering European Citizens.
British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. Jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.
British Council realizuje swoje cele w wielu obszarach. Polska placówka prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych.
Do przedsięwzięć prowadzonych przez British Council należy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Ich celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie.

PARTNERZY INSTYTUCJONALNI
Polski Klub Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim, Podkarpacka Fundacja „PANORAMA MOŻLIWOŚCI", Komisja Europejska, British Council, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Zarząd Województwa Podkarpackiego
PATRONI MEDIALNI:
Polskie Radio Rzeszów, TVP Rzeszów, Kurier Galicyjski