logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

W budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zostanie otwarty sklep z żywnością tradycyjną. Pomysłodawcą a zarazem opiekunem nowego obiektu handlowego będzie Fundacja Contigo z Łańcuta.

Będzie w nim można kupić lokalne smakołyki, które są zarejestrowane na liście potraw tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z Podkarpacia umieszczonych jest tam ponad sto produktów.

Będzie to pierwsza placówka promującą, a zarazem handlującą podkarpackimi produktami tradycyjnymi w Rzeszowie. Sprzedawane będą m.in. regionalne wędliny, pieczywo, miody, gomółki - lokalnych wytwórców z całego regionu. W sklepie nabyć będzie można również: gołąbki, pierogi i inne wyroby garmażeryjne - produkowane przez Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Fundację Contigo. Organizacja, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych sama zatrudnia takie osoby.

Fundacja chce ruszyć ze sprzedażą przed świętami Wielkanocnymi. W planach instytucji jest otwarcie takich sklepów we wszystkich miastach powiatowych województwa.