logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przyjął 1 lutego pierwszych pacjentów.
Centrum liczy łącznie 73 łóżka dla dzieci do rehabilitacji stacjonarnej oraz 25 łóżek stacjonarnej rehabilitacji kardiologicznej dla dorosłych. Na oddziałach dziennych znajduje się 15 miejsc dla rehabilitacji kardiologicznej, 45 miejsc dla rehabilitacji neurologicznej, 15 miejsc dla rehabilitacji narządu ruchu i 20 miejsc rehabilitacji psychiatrycznej.

"Przy placówce będą także funkcjonować poradnie specjalistyczne takie jak rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, leczenia wad postawy, oceny rozwoju i rehabilitacji niemowląt, psychiatryczna, psychologiczna i logopedyczna. „Centrum to ma być wiodącym ośrodkiem w kraju” – mówi Janusz Solarz, – dyrektor szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

"Budowa i działanie Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży im. Jana Pawła II nie odbyłoby się bez pomocy Fundacji Caritas" – podkreśla ks. prałat Stanisław Słowik. "Warto przy okazji pamiętać, że pierwszym fundatorem ośrodka jest biskup Kazimierz Górny. W roku 2007 nastąpiła umowa pomiędzy Fundacją Caritas a Urzędem Marszałkowskim i od tej pory ośrodek podlega pod Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie" – dodaje dyrektor rzeszowskiej Caritas.

Oficjalna inauguracja centrum odbędzie się 31 marca. Ale już od 1 llutego ośrodek prężnie działa i przyjmuje dzieci i młodzież a wszystkie zabiegi kontraktowane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.