logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Nowy terminal na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce jest już gotowy. Pierwsi pasażerowie będą jednak tam odprawieni dopiero na wiosnę. Terminal to jeden z najnowoczesniejszych takich obiektów w Polsce.

4 kondygnacyjny budynek ma powierzchnie użytkową ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych. W ciągu godziny będzie mógł odprawić 700 pasażerów, a rocznie 1,5 miliona osób, czyli trzy razy więcej niż teraz. Do dyspozycji pasażerów będą między innymi przestronne poczekalnie, liczne punkty handlowe i gastronomiczne oraz tarasy widokowe. Obiekt wyposażony jest w dwa rękawy, dzięki którym pasażerowie będą mogli przejść bezpośrednio z budynku do samolotu.
Terminal kosztował ponad 100 milionów złotych. Z tego ponad jedna trzecia to pieniądze unijne. Na lotnisku w Jasionce trwają też inne inwestycje m.in. budowa wieży kontroli lotów i hangarów dla samolotów.
Aktualnie z rzeszowskiego portu lotniczego można polecieć do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec. Port oferuje też połączenia krajowe do Warszawy, Katowic, Gdańska i Szczecina.