logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

"Wzmacniaj poradnictwo razem z nami” - pod takim hasłem odbywa się tegoroczny tydzień kariery. Ogólnopolską akcję wspiera Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.
Od poniedziałku 17 października do piątku 23 października są organizowane zajęcia, warsztaty i porady grupowe skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, mówi Tadeusz Gospodarczyk, wicedyrektor do spraw poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy. „To jest coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, która ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju szeroko rozumianego poradnictwa zawodowego”.
O tym jak ważny jest właściwy wybór ścieżki zawodowej podczas tygodnia karier przekonują doradcy zawodowi z 5 podkarpackich Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. „Będą rozmawiać z ludźmi, będą wyławiać ich predyspozycje, będą przeprowadzać testy, które wskażą te predyspozycje być może ukryte dotychczas i tym samym ukierunkują przyszłą karierę zawodową. Szczególnie zwracamy tu uwagę na to, że to doradztwo może być przydatne na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, dalszego toku edukacji, bo już na tym etapie warto – nawet trzeba – próbować kształtować swoją przyszłą karierę” – dodaje gość radia Via.
Ośrodki w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Tarnobrzegu i Stalowej Woli zapraszają na spotkania organizowane codziennie do piątku, a szczegółowy plan znajduje się m. in. na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy www.wup-rzeszow.pl