logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Słodki olbrzym. Ma prawie 2 metry wysokości i niezliczoną ilość kalorii. To wielki czekoladowo-orzechowy tort w kształcie piramidy. Tym smakołykiem rzeszowska cukiernia "Orłowski i Rak" pobiła dziś światowy rekord Guinnessa w kategorii tortów w kształcie piramidy. Dziś w Rzeszowie ten rekordowy wypiek oglądało i skosztowało kilka tysięcy osób na trwających tu Międzynarodowych Targach.
Od dziś rekord w kategorii największy tort w kształcie piramidy należy do rzeszowskiej cukierni Orłowski i Rak.
Gigantyczne ciasto kilkudziesięciu cukierników i uczniów układało od rana w specjalnej klimatyzowanej komorze. Mierzono go zaś z drabiny.
Największy na świecie tort waży ponad tonę, ma 1,60 cm szerokości. Do jego wypieku użyto 3000 jaj, 150 kg cukru, 300 kg czekolady i kilku wiader marmolady. Cukiernicy piekli go przez tydzień, a składali dziś od czwartej do dziesiątej rano. Wymagał wielkiego wysiłku. I okupiony był wielkim stresem.
A gdy rekord został pobity, tort pokrojono na 10 tysięcy kawałków. Trzeba przyznać , że zrobił wrażenie. Zważywszy na to, że kawałek tortu liczy około 300 kalorii ten gigant ma ich w sobie aż 3 miliony!

Anna Tomczyk
TVP Rzeszów