logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Dziś w Lubaczowie mieszkańcy miasta i samorządowcy z całego Podkarpacia dziękowali przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej za dar beatyfikacji papieża Polaka. Przed tym samym obrazem niemal dokładnie 20 lat temu- osobiście modlił się Jan Paweł II.

Przed obrazem Matki Bożej Łaskawej - dokładnie takim samym jak we Lwowie - modlili się wójtowie, burmistrzowie i starostowie, ale też wojewoda i marszałek województwa. Uczestnicy kolejnej już pielgrzymki samorządowców zawierzyli swój trud, troski i problemy Matce Bożej. Pamiętając o tym, że prawie pół wieku temu król Jan Kazimierz, we Lwowie oddał pod opiekę Maryi siebie i cały naród.
Podczas uroczystej Mszy Świętej dziękowano za łaskę beatyfikacji Jana Pawła II. Mieszkańcy Lubaczowa ciągle pamiętają wizytę papieża Polaka sprzed 20-lat i jego modlitwę właśnie w kontrkatedrze. Po wizycie Jana Pawła II w Lubaczowie został nie tylko ten papieski tron ale przede wszystkim ciągle żywe wspomnienia. Została też - jak podkreślał arcybiskup Józef Michalik - jego nauka.
Już teraz Lubaczów przygotowuje się do zaplanowanych na początek czerwca wielkich obchodów rocznicy papieskiej pielgrzymki. Jan Paweł II był tu dokładnie 20 lat temu 2 i 3 czerwca 1991 roku.

Beata Wolańska
TVP Rzeszów